Вітаю Вас Гость!
Субота, 08.08.2020, 11:21
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Форма входу

Категорії розділу

Друзі в Інтернеті

СОФТ

Погода

Відправити SMS

Годинник

КАЛЕНДАР

Плеєр

Міні-чат

Карта візитів

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Матеріали сайту

Додано коментарів: 30
Форум: 2/3
Фотографій: 287
Записів у щоденнику сайту: 4
Новин: 1
Завантажень із сайту: 122
Статей: 88
Сайтів у каталозі: 59
Оголошень: 18
Записів у гостьовій книзі: 5

Пошук

Каталог статей

Головна » Статті » Новини ЗМІ

Затверджено програму інноваційного розвитку шкіл

Затверджено програму інноваційного розвитку шкіл

Міністерством освіти затверджено програму "Школи-новатори", реалізація якої має сприяти інноваційному розвитку загальноосвітніх навчальних закладів

Метою затвердженої програми є створення власної моделі інноваційного розвитку школи, що дозволить підвищити її рівень, сформувати уміння і навички, необхідні учням для життя у ХХІ столітті, створити передумови для підвищення ефективності та якості освіти.

Автори програми зазначають, що перехід України до інформаційного суспільства вимагає суттєвих змін у системі освіти. Тому одним із пріоритетних напрямів державної політики в галузі освіти є розроблення та впровадження інноваційно-інформаційних навчальних ресурсів, які модернізують зміст, структуру, форми, методи, засоби навчання та виховання.

У програмі зазначено, що надзвичайно важливим є долучення українських шкіл до інноваційного процесу, що дозволить кожній школі ознайомитися з передовим досвідом, сприятиме виробленню власної стратегії розвитку.

Ініціатором упровадження програми є компанія "Майкрософт Україна" за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Організаційне та науково-методичне забезпечення здійснюватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.

Найближчим часом у кожному регіоні буде визначено не менше 50-ти загальноосвітніх шкіл, адміністрація та вчителі яких братимуть участь у програмі. Участь у програмі також візьмуть координатори від регіональних закладів післядипломної педагогічної освіти.

Для реалізації програми компанія "Майкрософт Україна" безкоштовно надасть Інтернет-платформу освітньої мережі Microsoft "Партнерство в навчанні", а також он-лайн-ресурси для проведення дослідження рівня інновацій у викладанні та навчанні та для проходження навчального курсу за програмою.

Реалізовувати програму пропонується шляхом проведення он-лайн-навчання керівників шкіл і вчителів для підвищення їх рівня кваліфікації, налагодження взаємодії педколективів і закладів післядипломної педагогічної освіти з метою обміну досвідом, упровадження інноваційних педагогічних технологій, спрямованих на підвищення рівня інноваційного розвитку шкіл тощо.

Програма реалізовуватиметься до 2015 року у відповідності з планом заходів, передбачених на цей період.

Організаційне та науково-методичне забезпечення здійснюватиме Інститут інноваційних технологій і змісту освіти. Управління програмою покладено на утворену координаційну раду, яку очолив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти міністерства Олег Єресько.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок місцевих бюджетів і коштів ТОВ "Майкрософт Україна".

Регіональним управлінням освіти та керівникам закладів післядипломної педагогічної освіти доручено провести відповідну організаційну роботу та сприяти впровадженню програми "Школи-новатори" в загальноосвітніх навчальних закладах.

Установчий семінар для регіональних координаторів програми, які представлятимуть заклади післядипломної педагогічної освіти відбудеться в лютому.

Посилання за темою:

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 26.01.2012Джерело: http://osvita.ua/school/news/26974
Категорія: Новини ЗМІ | Додав: Вчитель (26.01.2012)
Переглядів: 662 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]